reklama

Díky výkonu nebude úklid problémem

Čisté koberce bez prachu a smetí není jednoduché při běžném rodinném provozu udržet. k tomu potřebujete kvalitní vysavač. Při pořizování nového máte dnes velký výběr. Stačí si vybrav způsob držení, vzhled, barvu, přidat potřebné množství příslušenství. Nejdůležitějším aspektem by ovšem měl být především výkon a popř. co nejčistší vzduch, který při vysávání proudí ze zadní strany vysavače zpět do prostoru.

Díky výkonu nebude úklid problémem

Důležité parametry vysavačů

  • Příkon udává spotřebu vysavače, měří se ve Wattech. Sací výkon lze měřit několika způsoby, ne každý výrobce jej udává, přesto lze výkon odvodit od příkonu - sací výkon = 1/5 - 1/3 příkonu.
  • Objem sáčku či nádoby vybíráme dle velikosti vysávané plochy. U bezsáčkových vysavačů postačí objem 1,5 - 2 litrů, u sáčkového typu platí, že pro plochu do 50 m2 potřebujeme 2 - 2,5l sáček, nad 150 m2 plochy 4litrový a více.
  • Filtr přímo ovlivní kvalitu vysávání. Na výběr je od běžných látkových či molitanových filtrů, přes vodní (nečistoty jsou zachyceny v nádržce s vodou), až po certifikované HEPA filtry. Čím vyšší číslo HEPA filtru, tím vyšší účinnost.
  • Hluk může ovlivnit pohodlnost práce. Tichostí chodu se vyznačují robotické vysavače, jejich celodenní práce by neměla rušit nejen sousedy, ale ani samotné majitele bytu. Pokud vydává klasický vysavač stejnou hlasitost, jako je běžná hlasitější lidská mluva, lze mluvit o tichém chodu vysavače o síle cca 60 dB.
  • Příslušenství je různé, většinou nechybí štěrbinová hubice a nástavec na čištění čalounění. Máte-li v bytě psa nebo kočku, ptejte se po turbokartáči, který dokáže zachytit zvířecí chlupy, ale také vlasy.

Budoucnost v úklidu představují bezsáčkové vysavače, které šetří váš čas i peněženku. Odpadá starost s výměnou a dokupováním filtračních sáčků. Bezsáčkové vysavače totiž zachytávají veškeré nečistoty a prach ve speciální nádobce, odkud je kdykoli jednoduše vysypete. Prach tedy nikde nehromadíte.

Při výběru se zaměřte na energetický štítek, kde uvidíte nejen spotřebu el. energie, ale také třídu účinnosti vysávání na kobercích, tvrdých podlahách, hlučnost, ale i třídu emisí prachu. Skvělými vlastnostmi a také nejčistším vzduchem na výstupu (třídou emisí prachu) se může pochlubit bezsáčkový vysavač Kärcher VC 3. Nabízí vícestupňovou filtrační technologii umožňující vysávání bez filtračních sáčků. Filtr HEPA 12 spolehlivě filtruje nejjemnější nečistoty jako např. pyly a jiné částečky způsobující alergie. Ušetříte i za výměnu sáčků. Průhledná nádoba na sběr nečistot vám jasně ukáže, kdy je potřeba ji vyprázdnit. Nádobu na nečistoty lze snadno vymýt vodou.

Důležité parametry vysavačů
Důležité parametry vysavačů

Umýt vodou můžete i cyklónový odlučovač, ochranný filtr motoru i HEPA filtr. Cyklónový odlučovač běžně otírejte vlhkým hadříkem nebo houbičkou, v případě většího znečištění rozeberte podle návodu a opláchněte pod vodou. Při čištění filtrů nikdy nepoužívejte hrubé předměty jako kartáče apod. a postupujte podle návodu, abyste co nejvíce prodloužili životnost filtrů a nedošlo k jejich poškození.Díky neprodyšnému uzávěru se nemusíte bát ani úniku zápachu, který můžete znát ze starších sáčkových vysavačů. Když skončíte práci, lze jej umístit do parkovací polohy díky kompaktním rozměrům. Na délku má pouze 39 cm, výšku 33,4 cm a široký je 27 cm.

www.karcher.cz

www.svetcisteni.cz

Důležité parametry vysavačů
Důležité parametry vysavačů

Publikováno: 21. 5. 2018, Autor: Kärcher (text a foto) , Profil autora: Redakce