Vezměte to od podlahy

Pokud se chystáte na rekonstrukci bytu, nezapomeňte to vzít od podlahy. Výstavba nové podlahy je jedním z kroků, který by neměl být při rekonstrukci podceňován. Velmi efektivní a výkonné řešení nabízí systém suché podlahy z podlahových dílců RigiStabil E25. Suché podlaze se říká suchá proto, že jsou při její montáži vynechány veškeré mokré procesy, což výrazně snižuje čas a náročnost výstavby. Mezi další výhody podlahových dílců RigiStabil E25 patří zejména nízká hmotnost, velká únosnost a vzduchová neprůzvučnost.

Vezměte to od podlahy

Díky unikátnímu složení mají dílce RigiStabil E25 nízkou hmotnost při zachování maximálních mechanických parametrů podlahy. Snadná manipulace značně urychluje montáž podlahy a díky technologii suché výstavby lze během jednoho dne smontovat podlahu. Druhý den již můžeme pokládat libovolnou finální vrstvu podlahové krytiny, od koberce až po dřevěné parkety.

Suchá podlaha RigiStabil E25 najde své uplatnění nejen v domácnostech, ale i ve veřejných interiérech, jako jsou školy, obchody nebo kanceláře. Je tvořena buď z podlahových dílců, nebo z jednotlivých sádrokartonových konstrukčních desek s kolmou hranou. Podle typu interiéru volíme podlahu RigiStabil E25 v základní skladbě, která je vhodná zejména do bytových projektů, nebo v zesílené skladbě, kde je navíc deska RigiStabil 12,5 mm, tudíž snese větší zátěž.

Suchá podlaha RigiStabil E25
Suchá podlaha RigiStabil E25

Pro zlepšení stavebně-technických vlastností mohou být podlahové dílce doplněny o dodatečnou izolační vrstvu aplikovanou nasucho, a to ve formě vyrovnávacího podsypu, dřevovláknité desky, stabilizovaného polystyrenu nebo minerální izolace. Suchý proces má také tu výhodu, že respektuje požadavky jiných stavebních konstrukcí, které hůře snáší vliv nadměrné vlhkosti z mokré technologie. RigiStabil E25 lze při dodržení montážního postupu použít i v místnostech se zvýšenou vlhkostí, třeba v koupelně.

Suchá podlaha RigiStabil E25
Suchá podlaha RigiStabil E25

Společnost Rigips nabízí systémové řešení suché podlahy s garantovanými vlastnostmi. Kromě samotných podlahových dílců obsahuje produktová řada také suchý podsyp Rigips pro vyrovnání podkladní konstrukce, dilatační pásku nebo lepidlo.

Jak postupovat při montáži?

 • Jak postupovat při montáži?
  Jak postupovat při montáži?

  Desky a podlahové dílce skladujeme naležato na rovné ploše tak, aby byly chráněné před plošným působením vody a prudkým změnám teplot. Pro jejich řezání se používá kotoučová pila s vodicí lištou.

 • Jak postupovat při montáži?
  Jak postupovat při montáži?

  Montáž suché podlahy je možná pouze na připravený, stabilní, dostatečně únosný a rovný povrch. S klidem můžeme suché podlahy požívat v místech s přerušovanou vzdušnou vlhkostí do 90 %, např. v koupelnách, ale v žádném případě nesmí být použity v místech se 100% vlhkostí, jako jsou bazény nebo sauny. Konstrukce budovy musí být opatřena příslušnou hydroizolací proti zemní vlhkosti.Pro zabránění přenosu zvuku mezi podlahou a okolními konstrukcemi musíme podél obvodu místnosti umístit 5 mm široký diletační pásek z mirelonu nebo dřevovlákna.

 • Jak postupovat při montáži?
  Jak postupovat při montáži?

  Aby mohla být suchá podlaha správně položena, je třeba vyrovnat nerovnosti podkladu. Podle toho, jaké výšky nerovnosti dosahují, použijeme různé vyrovnávací materiály:Nerovnost

 • Autor: Rigips (text a foto)

  Související k tématu