reklama

Úzká pracovní deska– aktuální trendy kuchyní

Plánujete pořídit si novou kuchyňskou linku? Pak vás bude zajímat, jaké jsou nejžhavější aktuální trendy a nejpoužívanější materiály. Plánování této investice není jednoduché… Vždyť by měla kuchyňská linka vydržet až dvacet let intenzivního každodenního používání.

Úzká pracovní deska– aktuální trendy kuchyní

Stále se objevují lidé, kteří si objednávají kuchyně v lesklém provedení, nejčastěji v bílé barvě. Tento styl však už není „in“ – vystřídaly ho barevné dekory v kombinaci s bílou matnou povrchovou úpravou.

Aktuální trendy kuchyní
Aktuální trendy kuchyní

Aktuální barvy a dekory

Nejoblíbenější je dekor mořeného dubu v kombinaci s bílými matnými prvky. Jde o velmi elegantní provedení, jež se dá kombinovat s libovolnou barvou, která je moderní, nebo se vám prostě jen momentálně líbí.

Aktuální barvy a dekory
Aktuální barvy a dekory

Kvalitní materiály

Kuchyňská linka by měla být vyrobena z kvalitních materiálů – ať už mluvíme o lamino-třískových deskách nebo masivu, ze kterých jsou vyrobeny korpusy, nebo kvalitní povrchové úpravě dvířek či použitého kování. Šetřit se nevyplácí ani na kuchyňské pracovní desce a na obložení.

Zde je vhodné použít umělý kámen, ze kterého lze vyrobit vše – v jedné celistvé ploše, která obsahuje i dřez. Získáte tak hladký povrch bez spár, který je nejen velmi luxusní na pohled, ale je především praktický. Umělý kámen je totiž velmi odolný materiál s mnoha dalšími přednostmi, jako je tvarová variabilita nebo široká škála barev. Nejčastěji je volen dezén, který nelze rozeznat od pravého kamene, ale architekti často volí i nejrůznější barevné varianty.

Kvalitní materiály
Kvalitní materiály

Nízká deska – hit dneška

Mezi nejnovější trendy oproti minulosti patří nízké pracovní desky. Ani toto není problém pro umělý kámen značek Corian nebo Hi-Macs, který zpracovává certifikovaná firma Duolit z Králova Dvora.

„Chcete-li kuchyňskou linku s tenkou pracovní deskou, je nutné s tím počítat už při její výrobě a konstrukčně celou sestavu tomuto požadavku přizpůsobit,“ upozorňuje Lukáš Huml, ředitel společnosti Linea, která se výrobou kuchyní zabývá. S firmou Duolit spolupracuje již více než 15 let.

Chcete-li si umělý kámen prohlédnout na vlastní oči a přesvědčit se o jeho výjimečném vzhledu, navštivte showroom Duolitu, kde vám také rádi zodpoví veškeré dotazy.

Návštěvu showroomu Duolitu si prosím rezervujte na tel.: +420 777 340 764.

Publikováno: 26. 6. 2018, Autor: Duolit (text), Lineia a Duolit (foto a realizace), Profil autora: Redakce