Kvalitní upevnění na zateplenou stěnu

Všichni známe výhody markýz a rolet. Jenomže jejich montáž na vnější zeď přes tepelnou izolací může být velkým problémem. Tedy mohla být, dokud firma Fischer neobohatila náš trh novým systémem Thermax pro kotvení přes izolaci.

Kvalitní upevnění na zateplenou stěnu

Problém je vyřešen

Proč bylo připevnění markýz nebo rolet do zateplené fasády problémem? Z tepelně technického hlediska vytvářejí staré způsoby upevnění nežádoucí bodové tepelné mosty, které mohou být v extrémním případě samozničující. Pokud totiž bude rosný bod v oblasti kotevního prvku, dochází k nežádoucí kondenzaci vodních par, a tím i ke vnikání vody do tepelného izolantu. A navíc, pokud nebudou upevňovací prvky zhotoveny z nerezové ocele, existuje reálná hrozba jejich rychlého zkorodování. Upevňovací systém Fischer Thermax pomocí speciální hmoždinky ukotví markýzu bezpečně ve stěně, aniž by přitom byla ovlivněna schopnost přerušit tepelný most. Najde tedy uplatnění především u nízkoenergetických a pasivních domů, kde se hlídají jakékoliv tepelné ztráty.

Problém je vyřešen
Problém je vyřešen
Problém je vyřešen
Problém je vyřešen

Přerušení tepelného mostu

Kromě vyřešení statického problému pomáhá Thermax také při redukci přenosu tepla fasádou. Jak přeruší tepelný most? Umožňuje to takzvaný protichladový kužel z kvalitního tvrzeného plastu, zesílený skelnými vlákny. Protichladový modul z umělé hmoty zabraňuje styku vnitřního a vnějšího svorníku. Samořezné tvarové zakončení kužele si při montáží vytvoří otvor přes omítku a zafrézuje se přímo do izolačního materiálu.

Přerušení tepelného mostu
Přerušení tepelného mostu
Přerušení tepelného mostu
Přerušení tepelného mostu

Vysoká univerzálnost

Například systém Thermax 12/16 je určen pro velká zatížení. Vyznačuje se přitom vysokou univerzálností – lze jej použít na všechny tloušťky izolace od 60 – 170 mm a do všech standardních stavebních materiálů: plná pálená cihla, cihla typu Porotherm, beton, plynosilikát apod. K ukotvení středních zátěží na vnějších stěnách s tepelnou izolací nebo i na odvětrávaných fasádách jsou k dispozici Thermax 8 a Thermax 10. Využít je lze zejména k upevnění lehčích předmětů a konstrukcí, jako jsou svody okapů, světla nebo dopisní schránky.

Vysoká univerzálnost
Vysoká univerzálnost
Vysoká univerzálnost
Vysoká univerzálnost

Jednoduchá montáž

Systém Thermax 12/16 tvoří závitová tyč pro ukotvení do zdi chemickou maltou, nastavitelná závitová tyč pro snazší montáž markýzy, vysokopevnostní kužel vyrobený z plastu se skelnými vlákny, samořezný kužel, závitový svorník s nastavitelnou užitnou délkou, díky níž nejsou žádné přesahy přes matici a závitový svorník s vnitřním imbusem 6 mm z nerezové oceli. Fischer Thermax junior 8 a 10 lze montovat i na nerovných plochách. Skládá se z osvědčené hmoždinky fischer UX z kvalitního nylonu, galvanicky pozinkovaných kombišroubů a z termického modulu. Obvodová spára, která vzniká při montáži se uzavírá pružně stálým lepidlem fischer DK a speciálním krycím víčkem. Thermax 8 a 10 lze montovat snadno a rychle bez dodatečných specializovaných pracovních prostředků. Únosnost Thermaxu můžete zjistit na ww.fischer.cz a pro reálný návrh upevnění lze kontaktovat technickou podporu firmy Fischer.

Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž
Jednoduchá montáž

Výhody systému Thermax

  • Přerušení tepelného mostu
  • Systém flexibilně přizpůsobivý tloušťce izolantu
  • Samořezný kužel Thermax pro snadnou aplikaci do izolantu
  • Kvalitní nerezový materiál
  • Jedno upevnění pro všechny stavební materiály
  • Snadná a profesionální montáž bez zvláštních pomůcek
  • Bezpečné a kvalitní upevnění

Jak co a čím přidělat, kde a za kolik a další důležité informace najdete na www.fischer-cz.cz.

Autor: Petr (text), fischer (foto)

Související k tématu