Noční můra jménem léto

Slunce pálí, nemáme se kam schovat, tělo se potí a klimatizace není dostačující. Pomůže nám jen chladivý nápoj nebo stín v parku. Večer se těšíme, že útočiště najdeme ve svých příbytcích a že přes noc nabereme nové síly na nový den. Ale pro řadu lidí je opak bohužel pravdou. V jejich domech se nedá kvůli vedru spát. Slunce rozžhavilo střechu jejich domu a oni se v noci budí, mají propocené polštáře, stále vstávají kvůli žízni a ráno se probouzí ještě více unavení než večer. A co je toho příčinou? Horký vzduch z rozpálené střechy se dostal do domu.

Noční můra jménem léto

Věděli jste, že teplota pod krytinou zejména u plochých střech nebo u střech se sklonem menším než pět stupňů dosahuje více než osmdesát stupňů?

Jaké to je mít z ložnice saunu?

Každý by si přál mít doma saunu určenou pro vlastní relax. A ještě mít tento komfort v ložnici. Ale není sauna jako sauna. Pokud máme v létě ve své ložnici pocit vedra, je to nejspíše způsobeno špatně izolovaným stropem v posledním podlaží. A kdo z nás vydrží spát při tak velkých teplotách? Otevřená okna či mobilní klimatizace nic neřeší.

Jaké to je mít z ložnice saunu?
Jaké to je mít z ložnice saunu?

A jak vypadá takové rozumné řešení?

Ideální je zateplit střechu, tedy kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra. Do dutiny dvouplášťové střechy lze poměrně snadno nafoukat minerální vlnu magmarelax. Díky moderní technologii a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající. Výborně izoluje a díky nerostnému původu odolává ohni, což výrazně zlepší požární odolnost domu. Vzdoruje vlhkosti, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhou řadu let. A ve srovnání s jinými způsoby zateplení je za nízké náklady.

A jak vypadá takové rozumné řešení?
A jak vypadá takové rozumné řešení?

STOP sršňům i vosám s minerální vlnou magmarelax

Při zateplení dvouplášťových střech se také často musí vytvořit střešní vikýře, které v budoucnu oceníme nejen my, ale i přivolaná hasičská záchranná hlídka jako dobré opatření k likvidaci hnízd bodavého hmyzu, jako jsou sršni a vosy, které si zde s oblibou budují hnízda.

Hurá do sedel

Magmarelaxové izolace jsou také vhodné pro domy se šikmou, sedlovou střechou. Majitelům dodatečná izolace stropu pomůže zejména v zimě, udrží teplo v domě a oni ušetří až několik tisíc korun za topení. V současné době je moderní vytvořit s novou izolací také novou atraktivní podlahu na půdě a tím si rozšířit prostory pro bydlení a zároveň zhodnotit dům. Podlaha je vytvořena z pevné konstrukce z OSB lamel, a její povrch je dokonale vodorovný a hladký. Izolace je zabudována přímo do její konstrukce. Půda je tak připravena k užívání. Nebo právě naopak se rozhodnete tuto místnost předat do péče dětí, kteří ji využijí pro svůj letní „bunkr“ či pokojík pro kamarády. Fantazii se meze nekladou a vy sami rázem oceníte všechny tyto výhody – zateplení stropu i následné využití půdy.

Hurá do sedel
Hurá do sedel

Práce na několik dní? Vůbec NE.

Velkou výhodou zateplení dutého prostoru ve střeše je rychlost aplikace. Samotné foukání trvá zhruba tři hodiny. Ale neměli bychom také zapomenout, že nejvhodnější čas je na jaře. Proč? Protože v dutině ještě není takové horko. Termín realizace lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a hned se pustí do práce.

Práce na několik dní? Vůbec NE.
Práce na několik dní? Vůbec NE.

Tři mouchy jednou ranou

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech se pro vás stane příjemnou chladivou záležitostí a zároveň v zimě nebudete mít pocit chladu. A to nejdůležitější: ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Rozmary podnebí vás nerozhodí.

Akce:

Nechte si svůj dům prohlédnout odborníkem do konce června 2012 a máte od nás slevu 15% a ke každé konzultaci flash disk (4GB) zdarma jako dárek.

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX najdete na www.ippolna.cz.

Autor: IP Polná (text a foto)

Související k tématu