reklama

Komfort i úsporu zařídí inteligentní dům

V době, kdy si budeme po létě opět zvykat, že světla už ubývá, krátí se dny a sluneční paprsky budeme čím dál více nahrazovat světlem umělým, se uskuteční ve dnech 18. až 22. září 2018 největší tuzemský stavební veletrh FOR ARCH. Pro odborníky i laiky se bude konat hned několik akcí zaměřených na tématiku osvětlení.

Komfort i úsporu zařídí inteligentní dům

Čtvrtek 20. září se ponese ve znamení Chytré a bezpečné domácnosti a nabídne dvě akce s tematikou osvětlení. Odborníci z České metrologické společnosti připraví seminář Trendy a praxe v oblasti umělého osvětlení interiérů. Právě měření a kontrola úrovně osvětlení a hluku na stavbách v zástavbě jsou stále více sledovány jak z pohledu stavebně projekčního, tak i zdravotního. Na co si dávat pozor při výběru svítidel a světelných zdrojů vhodných i pro domácnost a mnoho dalších světelných zajímavostí – tomu se pro změnu bude věnovat workshop Parametry osvětlovacích soustav a svítidel LED Světlo v praxi.

Protože využití prostorů se mění, chceme mít možnost nastavit různé světelné scény podle potřeby a nálady, jejich uložení do paměti přístrojů a ovládání z mobilních zařízení. A právě i zde najdeme propojení se seminářem společnosti Siemens Digitalizace domácností ve středu 19. září. Samozřejmě, že nové trendy v oblasti inteligentních domů zahrnují více možností – od doplnění standardní elektroinstalace o chytré prvky až po kompletní řešení pro různé typy budov a integrace celého vnitřního i vnějšího osvětlení, větrání, vytápění včetně ovládání spotřebičů a další funkce.

Tuzemský stavební veletrh FOR ARCH - Komfort i úsporu zařídí inteligentní dům
Tuzemský stavební veletrh FOR ARCH - Komfort i úsporu zařídí inteligentní dům

Budovy spotřebovávají 41 % světové spotřeby energií, a jejich efektivní řízení je tak velmi důležité z pohledu udržitelnosti a ochrany životního prostředí. Zároveň je nutné si však uvědomit, že lidé tráví v budovách 80 až 90 % času, a kromě energetické náročnosti je třeba věnovat pozornost také kvalitě vnitřního prostředí. Jedině díky novým technologiím a novým přístupům k výstavbě a řízení budov je možné uživatelům přinášet komfortní, zdravé a bezpečné vnitřní prostředí při maximálně energeticky úsporném provozu domů a budov.

Jakkoliv jsou výkladní skříní chytrých domácností funkce zajišťující komfort, usnadňující a zpříjemňující bydlení či zábavu, inteligentní dům má být efektivní jak ekonomicky, energeticky, tak i z hlediska působení na vnější prostředí, mnohdy musí umožňovat víceúčelové použití a rekonfigurace, ale také současně zaručovat co nejvyšší bezpečí.

Doba, kdy budeme ovládat svůj rodinný dům nebo svůj byt přes mobil, nepřichází, ta už tady je. A je jen otázka času, kdy se to stane běžnou součástí našeho života.Letos v září budeme moci hodnotit, kam jsme se posunuli za uplynulý rok.

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

29. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018, PVA EXPO PRAHA v Letňanech v pěti tematických dnech:

Úterý 18. září

  • TECHNOLOGICKÉ FÓRUM: investice_technologie, diskuze ke Stavebnictví 4.0

Středa 19. září

  • Cesta za komfortem: Wellness & SPA
  • Seminář Digitalizace domácností, pořádá Siemens, s.r.o.

Čtvrtek 20. září

  • Chytrá a bezpečná domácnost
  • Celodenní workshop Světlo v praxi, pořádá: Metrolux
  • Seminář Měření a kontrola parametrů umělého osvětlení v interiérech, pořádá: Česká metrologická společnost

Pátek 21. září

  • Den vytápění

Sobota 22. září

  • Den stavby

Více se dočtete na forarch.cz.

Publikováno: 2. 8. 2018, Autor: PVA Expo Praha (tisková zpráva), Profil autora: Redakce