reklama

Generální úklid v ložnici

S prvními sněhovými vločkami přichází nejen myšlenky na dny plné vánoční pohody, ale také na tolik obávaný vánoční úklid. Návodů na to, kde a jak začít, bylo již napsáno mnoho. My se však zaměříme pouze na jednu místnost – ložnici. Ložnice není příliš obývaným pokojem a tak si jeho úklid většinou necháváme na konec. Pozornost bychom měli věnovat především posteli. Denně totiž trávíme spánkem v průměru osm hodin. Během této doby ležíme v jedné posteli a na jedné matraci, která se stává úrodnou půdou pro roztoče, plísně i bakterie. Při každém pobytu v posteli se z našeho těla uvolňují šupiny kůže, chlupy a vlasy, na kterých si právě roztoči nejraději pochutnávají. Alespoň jednou za rok si tak naše postel pořádný úklid opravdu zaslouží.

Generální úklid v ložnici

Není žádným tajemstvím, že jedna matrace může obsahovat až dva miliony roztočů. Prachoví roztoči žijí z kousků lidské kůže a bezprostřední příčinou alergických reakcí je protein z jejich trusu. Během 5 měsíců svého života ho mohou vyprodukovat i několik tisíc kousků. Jejich výkaly časem uschnou a víří se vzduchem jako drobné částice, které dráždí zejména alergiky. Zneškodnění roztočů není nic jednoduchého, ale pravidelným a důsledným úklidem můžete jejich výskyt omezit na minimum. Základem je pravidelné praní ložního prádla i oblečení v teplotách nad 60° C a zejména správná péče o matraci. Každé tři měsíce ji nechte vyvětrat a otočte na druhou stranu.

Pokud vás, nebo někoho z Vaší rodiny trápí alergie, zvolte si vhodnou matraci. Zaměřte se na pěnové materiály, jejichž složení a struktura neumožní přežívání bakterií a roztočů. Pěnové matrace MORAVIA COMFORT české výroby jsou naprosto prodyšné a hygienické. Jistotu snadného čistění pak představují matrace bez lepeného jádra. Jednotlivé vrstvy jsou spojeny bez použití lepidel, což zajišťuje dokonalé provzdušnění. Samozřejmostí by měl být antibakteriální potah.

Výběr pěnové matrace
Výběr pěnové matrace

Každá čistá postel musí být vzdušná a musí větrat. Matraci proto nikdy neumisťujte na neprodyšný podklad. Ideální je lamelový rošt, na kterém může matrace oběma směry dýchat. Nově zakoupenou matraci byste měli vždy překrýt polopropustným potahem, který neumožní roztočům dostat se dovnitř a který je snímatelný.

Na závěr pamatujte na základní pravidlo, kterým je výměna matrace jednou za sedm let! Není potřeba připomínat, kolik potu a odumřelé pokožky se za tu dobu ve vaší posteli nashromáždí. Do ohrožení se tak dostává nejen vaše zdraví, ale i kvalita spánku.

TIP:

Středně tuhá matrace BERENIKA s 5zónovým tvarováním se dokáže přizpůsobit každému tělu. Oceníte na ni zejména vysoký stupeň stability a kvalitní provedení z PUR pěny. Díky vnitřnímu profilování dochází uvnitř jádra k dostatečné cirkulaci vzduchu, čímž se zabraňuje rozmnožování bakterií a roztočů. Matrace je chráněna snímatelným potahem CULTURE. Nosnost matrace je 120 kg. Výška matrace 18 cm.

TIP:
TIP:

Komfortní sendvičová matrace s vrstvou VISCOR pěny (líné pěny). Využitím VISCOR pěny (líné pěny) vám matrace dodá pocit pomalého vnoření, pohodlné uložení v optimální poloze a rozložení tlaku těla po celé ploše matrace. Horní vlnkové tvarování podporuje prokrvení kůže v průběhu spánku. Vnitřní průřez odvádí absorbované vodní páry a poskytuje dostatečné provzdušnění matrace. Spodní strana matrace s odvětrávacími kanálky je vyrobena z kvalitní PUR pěny pro větší zpevnění podpory. Standardní potah OLYMPIC. Nosnost 120 kg. Výška 18 cm. Lze dodat i v atypickém rozměru.

TIP:
TIP:

www.moravia-comfort.cz

SenioraDanae

Publikováno: 2. 9. 2018, Autor: Moravia Comfort (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.