Úsporný deskový radiátor s řízeným zatékáním - RADIK RC

Přestože dnešní trh otopných těles je bohatý, deskové radiátory zůstávají i nadále oblíbenou klasikou. I zde však jde technický vývoj kupředu a výsledkem jsou výrobky poskytující tepelnou pohodu, které zároveň snižují spotřebu energie na vytápění. KORADO představuje řadu energeticky úsporných deskových otopných těles RADIK RC s unikátní konstrukcí řízeného zatékání.

Úsporný deskový radiátor s řízeným zatékáním - RADIK RC

Co je řízené zatékání

Řízené zatékání umožňuje úplné či částečné uzavření průtoku otopné vody zadní deskou tělesa. Díky tomu dochází ke zvýšení střední teploty čelní desky otopného tělesa, čímž vzroste podíl sálavé složky tepla předávané do vytápěného prostoru. Instalací otopného tělesa RADIK RC ušetříte až 15 % nákladů za energie a o 50 % zrychlíte náběh tepla v místnosti. Uzavřená zadní deska zároveň funguje jako deska stínicí, což znamená, že snižuje tepelné ztráty stěny za tělesem až o 33 %.

To, že uzavřená zadní deska působí jako tepelná clona, dokazuje naměřená povrchová teplota stěny jen 26,9°C, oproti teplotě 41,9°C u otopného tělesa se sériovým zatékáním.

Přední deska RADIK RC
Přední deska RADIK RC
Zadní deska RADIK RC
Zadní deska RADIK RC
Co je řízené zatékání
Co je řízené zatékání

O způsobu zatékání teplonosné látky rozhoduje rozdělovací ventil umístěný ve spodní části otopného tělesa, a to na straně s termostatickým ventilem. Protékání desek je v případě RADIK RC paralelní, tedy s nižší hydraulickou ztrátou. Na uživateli je volba, zda nastaví průtok buď jen čelní deskou, nebo oběma deskami. Touto volbou je možné přizpůsobit tepelný výkon k dosažení optimální tepelné pohody. Otopné těleso RADIK RC s uzavřenou zadní deskou je dostačující po většinu topné sezony, plný výkon je potřebný jen po dobu 3-5 týdnů. Těleso v základním provedení umožňuje pravé nebo levé spodní připojení.

Dostupná provedení

Otopná tělesa z řady RADIK RC lze využít pro jednotrubkovou i dvoutrubkovou otopnou soustavu s nuceným oběhem. Vyrábí se v šesti výškách (od 30 do 90 cm), šestnácti délkách (od 40 do 300 cm), v typech 20, 21, 22 a 33 s připojovací roztečí 50 cm.

Deskové otopné těleso RADIK RC, stejně jako i další radiátory RADIK, nabízí tři varianty čelní desky - hladkou (PLAN), s jemnými horizontálními prolisy (LINE) nebo standardní profilovanou (VKU). Kvalitní povrchová úprava nabízí širokou paletu barevných odstínů ze vzorníku KORADO, další ze vzorníku RAL.

Dostupná provedení
Dostupná provedení
Dostupná provedení
Dostupná provedení

Otopné těleso RADIK RC patří do skupiny energeticky úsporných výrobků S-CONTROL.

Pořídit jej lze za cenu od 4 799,- Kč (brutto cena bez DPH).

V sortimentu KORADO naleznete také desková otopná tělesa RADIK KLASIK – R (pro rekonstrukce), RADIK VKM (se spodním středovým připojením s vloženým ventilem), RADIK MM (se spodním středovým připojením bez vloženého ventilu, umístění termostatické hlavice pod otopným tělesem), RADIK VKM8 (otopné těleso s univerzálním způsobem připojení na otopnou soustavu), RADIK PREMIUM (vertikálně orientované designové těleso) a nově i RADIK PLAN SET s potiskem čelní desky.

Více o produktech a novinkách naleznete na www.korado.cz

Autor: Korado (text a foto)

Související k tématu