reklama

Povrchová úprava kamene a minerálních podkladů

Krásná kamenná zídka, přiznané cihlové zdivo, velké kamenné venkovní květináče, pískovcové zahradní dekorace… to vše má společného jmenovatele – kámen. Jak však zajistit, aby veškeré kamenné povrchy v zahradě vypadaly dlouho hezky, neulpívaly na nich nečistoty, mech a lišejníky? Stačí povrch ošetřit speciálním lakem na kámen. Jak na to a jaký přípravek použít?

Povrchová úprava kamene a minerálních podkladů

I kámen potřebuje povrchovou úpravu

Cílem povrchové úpravy nasákavých minerálních podkladů (jako jsou pálené nebo cementové cihly, beton, porézní omítky, sokly, nasákavý kámen – pískovec, břidlice apod.) lakem, je snížit nasákavost na vodu, zamezit špinění povrchu, potlačit možnost uchycení mechů a lišejníků. Povrch upravený lakem je snadno omyvatelný a vypadá stále svěže. V interiéru lze z estetických, ale i úklidových důvodů, ošetřit speciálním lakem i povrchy nenasákavého kamene, dekorační keramiky a podobně.

I kámen potřebuje povrchovou úpravu
I kámen potřebuje povrchovou úpravu

Zvýrazněte krásu kamene - Aquafin Stone

Značka SOKRATES® vám pro tuto oblast nabízí vodou ředitelný lak Aquafin Stone, který je určen pro venkovní a vnitřní prostředí. Lak je polomatný, vysoce dekorativní, trvale čirý a nežloutne. Na omak je příjemný. Je snadno omyvatelný za použití běžných čistících prostředků bez přítomnosti rozpouštědel a abrazivních látek. Jednoduše zvýrazní krásu kamene.

Zvýrazněte krásu kamene - Aquafin Stone
Zvýrazněte krásu kamene - Aquafin Stone

Lak Aquafin Stone je také určen k nátěrům dřevěných podkladů pro venkovní a vnitřní prostředí. Kde hrozí napadení dřeva dřevokaznými houbami, je vhodné dřevěný podklad ošetřit Lignofixem E profi, nebo jiným vhodným biocidním prostředkem, který nezpůsobí zbělení laku. Mezi jednotlivými aplikacemi je nutné ponechat časový odstup. Odolává zatížení vodou a běžným bytovým chemikáliím.

Není určen pro pochozí plochy, pracovní a zátěžové desky stolů, nábytku a podobně. Lak lze podle potřeby tónovat do odstínů lazur. Má certifikát pro použití na dětské hračky a Stavebně technické osvědčení.

Vydatnost na 1 nátěr 10 – 12 m2/kg. Aplikuje se štětcem, válečkem nebo stříkáním.

Příklad nátěrového systému: savý minerální podklad

  • Dokonalé očištění povrchu a odstranění nesoudržných částí.
  • Penetrační nátěr – ředění vodou dle technického listu. Podle potřeby aplikujte i druhý penetrační nátěr.
  • Jeden až dva nátěry lakem Aquafin Stone. Zasychání mezi vrchními nátěry trvá 3 – 4 hodiny.
  • Bližší údaje naleznete také na www.barvy-sokrates.cz.

    Publikováno: 7. 9. 2018, Autor: Building Plast (text a foto) , Profil autora: Redakce