reklama

Proti ostrému slunci můžete čelit se screenovými roletami Minirol

Domov plný světla je velmi příjemný. Ale co když k vám domů nahlédnou až příliš ostré sluneční paprsky? To už tak příjemné být nemusí. Dnes už ale není problém se mu postavit s dobrým stíněním screenovými roletami, a přitom neztratit světlost svého obydlí.

Proti ostrému slunci můžete čelit se screenovými roletami Minirol

Mezi stálice ve stínění oken patří zcela jistě venkovní rolety, žaluzie nebo závěsy. Možná vás ale nenapadalo zabrousit do vod screenových rolet, které mají oproti uvedeným typům stínění řadu výhod. Především pokud vám záleží na kontaktu s okolím a rádi si vychutnáváte výhled z okna.

Jak si stojí screeny v porovnání s roletami

Rozdíl je především v míře propustnosti světla. Standartní předokenní rolety totiž dokážou prostor téměř zatemnit. Screeny jsou látkové rolety, které se také montují před okna, ale propouští mnohem více světla a jsou průhledné směrem ven. Vlastnosti screenových látek spolehlivě odstíní ostře svítící slunce, ale v interiéru přitom zůstává dostatek příjemného světla k vykonávání běžných denních činností. Hodí se k zastínění velkých i menších prosklených ploch. Hojně jsou také používány pro zastínění teras a zimních zahrad.

Jak si stojí screeny v porovnání s roletami
Jak si stojí screeny v porovnání s roletami

Pokud vás zajímá odolnost screenů ve srovnání s lamelovými roletami, je pravdou, že váš domov neochrání proti nezvaným návštěvníkům s nenechavými prsty tak dobře. Ale co se týká povětrnostních podmínek, to už je jiná. Screeny okna spolehlivě ochrání před deštěm, větrem i sněhem. A nejen proti počasí. Při správně zvoleném uchycení mohou sloužit i jako síť proti hmyzu. Takže můžete mít okna dokořán, proudí k vám čerstvý vzduch, příjemné světlo, vidíte ven, ale dovnitř k vám se nedostane žádný hmyzí host.

Moderní doba si žádá moderní design

U screenových rolet nejde jen o praktičnost, ale také o to, aby vypadaly dobře. Například značka Minirol nabízí širokou škálu barevných provedení a několik variant tkanin. Ke standardním textiliím patří Serge 600, který je utkaný ze skelných vláken potažených PVC, a Soltis, který je nejdříve utkaná a poté potažený vrstvou PVC. Tato varianta neumožňuje barevnou kombinaci vláken, ale má zajímavou nepravidelnou strukturu. Tkanin pro screenové rolety existuje mnohem víc včetně dalších vlastností.

Moderní doba si žádá moderní design
Moderní doba si žádá moderní design

Ovládejte stínění pohodlně od stolu

Zatímco závěsy a často i žaluzie musíte ručně odhrnout, zvednout a jinak upravovat, screenové předokenní rolety si můžete nechat namontovat s tichým a příjemným motorickým ovládáním. Stačí stisknout tlačítko a screeny se dostanou přesně do pozice kde je chcete mít. A co teprve s dálkovým ovládáním. To je vynikající řešení ve chvíli, kdy sedíte u televize nebo máte prezentaci na poradě v zasedací místnosti a začne vám tam nepříjemně svítit slunce. To pak nemusíte rozptylovat svoji pozornost, zvedat se a chodit k oknu. Jen stisknete tlačítko na ovladači a je to.

Ovládejte stínění pohodlně od stolu
Ovládejte stínění pohodlně od stolu

No dobře, ale na kolik to vyjde?

Screenové rolety se dají přizpůsobit přesně podle toho, co potřebujete, a podle toho se také odvíjí i cena. Velikost plochy, textilie, barva podle vzorníku RAL, skrytý nebo transparentní box, ovládání… Je tu opravdu mnoho proměnných. Ale stačí si nechat zdarma zpracovat cenovou nabídku profesionály z Minirolu, kteří vám navíc poradí, co a jak. Už si stačí jen vybrat.

Publikováno: 9. 9. 2018, Autor: Building Plastics, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce