reklama

Oprava plastové hračky může být hračka

I když nám už táhne na čtyřicet nebo i na padesát, jsme pořád ještě kluci. Tenhle kluk, který je pořád někde uvnitř, nám dává sílu riskovat, vyvádět neuvěřitelné věci, dobře se bavit, ale také být hrdinou v očích našich dětí. I když to naše ženy nepřiznávají, milují toho kluka v nás. Vždyť si dokážeme hodiny hrát s modýlky, vláčky, autíčky či loděmi a „nezlobit“. Není divu, že v takových momentech přijde něco k úhoně. Být ale správný chlap znamená také umět to opravit.

Oprava plastové hračky může být hračka

Také jste si zamilovali věrné kopie vláčků, autíček či lodí a každý rok je kupujete svému synovi pod stromeček? Stává se vám, že máte potřebu vyzkoušet je a pak s nimi strávíte celé hodiny? Není divu, že občas nějaký plastový díl nevydrží a může se ulomit či odchlípnout. Co s tím? Těžko to půjdete reklamovat. Navíc víte, že slepit takový plast není vůbec jednoduché, většinou nedrží nebo lepidlo naleptává plochu do té míry, že je spoj vidět.

Odborníci na lepení velmi dobře vědí, že lepení plastů je extrémně náročné. Proto Pattex vyvinul nové lepidlo Pattex Repair Special Plasty, které je speciálně určeno pro lepení plastů, tvrzených i měkkých. Lepí plast na plast a dokáže slepit i plast s ostatními materiály. Vytváří spoj, který bez problémů odolá vodě i otřesům. Tudíž se hodí pro opravu naštíplého plastového zrcátka na modelu auta stejně dobře, jako na slepení plastového stěžně na loďce nebo upadlé plastové části vrtule na helikoptéře s dálkovým ovládáním. Díky průhledné barvě je lepené místo téměř neviditelné.

Lepidlo pro plast - Pattex
Lepidlo pro plast - Pattex

Postup

 • Lepidlo pro plast - Pattex
  Lepidlo pro plast - Pattex

  Připravte si rozbitou hračku a lepidlo (Pattex Repair Special Plasty).

 • Lepidlo pro plast - Pattex
  Lepidlo pro plast - Pattex

  Nejdříve očistěte lepené plochy. Na obě plochy naneste lepidlo a nechte dle návodu chvilku zavadnout.

 • Lepidlo pro plast - Pattex
  Lepidlo pro plast - Pattex

  Přitlačte lepené části k sobě a chvíli podržte. Do konečné pevnosti nechte 24 hodin vytvrdnout.

 • Publikováno: 11. 9. 2018, Autor: Henkel (text + foto), Profil autora: Redakce