reklama

Vysoce výkonný šroub do betonu se snadnou montáží ULTRACUT FBS II

Šroub do betonu ULTRACUT FBS II je výkonný kotevní prostředek vyznačující se výjimečně jednoduchou montáží. Díky speciálnímu tvaru závitu rychle proniká do kotevního podkladu. Při montáži do stropu a do podlahy není nutné otvor čistit. Šroub je možné použít k vícenásobnému dočasnému upevnění.

Vysoce výkonný šroub do betonu se snadnou montáží ULTRACUT FBS II

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

K montáži doporučujeme použít rázový utahovák s průmyslovou hlavicí nebo speciálním bitem TORX. Šroub do betonu je ideální k upevnění zábradlí, ochranných protinárazových bariér, podpor bednění apod.

Výhody:

1. Možnost opakovaného použití Podobně jako obyčejný šroub je možné šroub do betonu z otvoru vyšroubovat. Stejně jako k montáži je k demontáži zapotřebí rázového šroubováku nebo ráčny. Obyčejným klíčem se to opravdu pohodlně udělat nedá. Bohužel šroub nelze používat do nekonečna. Proto je vhodné si ke šroubům pořídit i kontrolní šablonu. Šablona je na první pohled jednoduchá kovová trubička. Má však přesné vnitřní rozměry a pokud se dá na závit šroubu navléci určenou stranou tak daleko, že špička šroubu vykoukne jejím druhým koncem, je to špatně a šroub se již nesmí dál používat.

2. Čištění otvoruPři svislých montážích (do podlahy nebo do stropu) není nutné čistit otvor od prachu. Šroub se kotví na principu tvarového spoje - při montáži si závit sám do stěny otvoru vyřeže drážku. Tomu zbytkový prach na stěně otvoru nijak nepřekáží a tak jedinou podmínkou, kterou je potřeba dodržet, je vrtat při montáži do podlahy otvoru hlubší o 3 x průměr šroubu, aby měl odvrtaný betonový prach kam napadat. Vodorovné otvory je nutné vyčistit pumpou či vysavačem s úzkou hubicí.

3. Malé vzdálenosti od okraje a mezi kotvamiDíky beznapěťovému ukotvení je možné umístit šrouby až 40 mm blízko k okraji (ULTRACUT FBS II 10), což je přínosné zejména při upevňování zábradlí do subtilních betonových desek, například.

4. Zápustná hlava pro esteticky náročné montážeV interiéru i exteriéru se vyskytují aplikace, od kterých investor očekává tak atraktivní vzhled, jak je to jen možné. Jen nemnoho typů ocelových kotev se vyrábí se šroubem se zápustnou hlavou. Nabízejí se rámové hmoždinky se zápustnou hlavou, např. SXR-T, nicméně k dříve zmíněnému kotvení zábradlí a balustrád nejsou rámové hmoždinky vhodné kvůli své omezené únosnosti. Naproti tomu ULTRACUT FBS II SK se zápustnou hlavou vyráběný z galvanicky zinkované i nerezové oceli spolehlivě, rychle a bezpečně ukotví do betonu nejcitlivější ocelové konstrukce a přitom lze jeho hlavu zapustit do roviny s povrchem kotevní desky.

Šrouby do betonu ULTRACUT FBS II jsou vhodné zejména k upevnění:

- Zábradlí - Konzol - Kovových lišt - Protinárazových bariér - Kovových válcovaných profilů - ULTRACUT FBS II 6 k upevnění montážních lišt, systémů kabelových žlabů a jiných elektroinstalací - ULTRACUT FBS II 6 M8/M10 I je spolu se závitovou tyčí ideální ke zhotovení závěsu pro potrubí, kabelový žlab nebo k pomocného táhla pro namáhané konzoly. - ULTRACUT FBS II 14 k dočasnému upevnění podpor bednění na staveništi.

Více informací naleznete na www.fischer-cz.cz.

Publikováno: 18. 9. 2019, Autor: fischer (video, text a foto), Profil autora: Redakce