reklama

Dokonalý tepelný komfort ve vaší koupelně

Naše potřeba tepla je v koupelně přirozeně vyšší než v jiných částech domu. Nejde ale jen o příjemnou teplotu, na koupelnu jsou kladeny mnohem komplexnější požadavky, protože mnoho lidí očekává, že budou mít možnost své ručníky také rychle a hygienicky vysušit či nahřát. Běžné systémy vytápění však tyto požadavky mohou splnit pouze v omezené míře - proto Zehnder, oblíbený švýcarský výrobce designových radiátorů, vyvinul revoluční komfortní modul Zehnder Zenia.

Dokonalý tepelný komfort ve vaší koupelně

Co si představit pod pojmem komfortní topný modul? Zehnder Zenia v sobě kompaktně spojuje infračervené topné těleso, výkonný topný ventilátor, funkci nahřívání ručníků i jejich rychlé a hygienické sušení - to vše v jediném elektrickém zařízení.

Koupelna s nádechem wellness

Ať už ráno vstáváte, odměňujete se osvěžující sprchou po náročném sportovním výkonu, nebo si dopřáváte večerní koupel při svíčkách, Zehnder Zenia se vždy postará o dokonalý tepelný komfort díky svým praktickým, ale i hýčkavým funkcím.

Elegantní skleněná dvířka jsou zároveň propracovaným topným infrapanelem (225 Watt), a tedy zdrojem pocitově velmi příjemného zdravého sálavého tepla. Za designovými dvířky je zabudován výkonný topný ventilátor (1000 Watt), který naopak nabízí pohotovou možnost zintenzivnit vytápění dle aktuální potřeby a vyhřát koupelnu o několik stupňů během bez dlouhého čekání. Skleněná sálavá dvířka rovněž nenápadně zakrývají úložný prostor uvnitř modulu, kam lze osušky vždy šikovně uschovat a využít následujících funkcí:

  • Čím rychlejší je sušení ručníků, tím menší je riziko vzniku bakterií. Zehnder Zenia proto přichází s programem rychlého a hygienického sušení, které je k ručníkům šetrné. Proudění teplého vzduchu z topného ventilátoru uvnitř modulu narovnává textilní vlákna, takže ručníky jsou vždy krásně nadýchané a hebké.
  • Kdo by se po sprchování rád nezavinul do vyhřáté osušky? Tento příjemný a návykový zážitek Zehnder Zenia zajistí každý den – stačí stisknout tlačítko a za krátko je ručník vyhřátý na komfortní teplotu i měkký na dotek.
Elegantní skleněná dvířka se zavíráním „soft-close“ za sebou nenápadně skryjí dvě velké osušky, nebo čtyři menší ručníky. Pro vzorný pořádek v koupelně.
Elegantní skleněná dvířka se zavíráním „soft-close“ za sebou nenápadně skryjí dvě velké osušky, nebo čtyři menší ručníky. Pro vzorný pořádek v koupelně.

Intuitivní ovládání a chytré nastavení

Skleněný ovládací panel Zehnder Zenia je umístěn na přední straně tělesa v optimální výšce. Čtyři dotyková tlačítka se srozumitelnými symboly umožňují snadnou obsluhu základních funkcí modulu pro každodenní provoz.

Komfortní topný modul lze ale také individuálně nastavit i dálkově ovládat chytrým telefonem či tabletem pomocí Bluetooth přes aplikaci pro iOS a Android. Mobilní aplikace Zehnder Connect navíc nabízí možnost jednoduše spravovat denní a týdenní programy vytápění a konfigurovat tovární nastavení časových intervalů jednotlivých funkcí - pro tepelný komfort na míru vašemu životnímu stylu.

Intuitivní ovládání na dotykovém panelu
Intuitivní ovládání na dotykovém panelu
Ovládání chytrým telefonem či tabletem
Ovládání chytrým telefonem či tabletem

Požadavky na moderní koupelny

Zehnder Zenia je odpovědí na sílící koupelnové trendy, které se nesou v duchu promyšlené hry tvarů a dávají důraz na přírodní materiály, nenápadné kombinace a do detailu propracovanou integraci všech prvků. Díky puristickému designu se Zehnder Zenia perfektně začlení do moderní koupelnové architektury. Interiér tak působí harmonickým dojmem a jeho uživatel si může plně vychutnat příjemnou atmosféru během tolik potřebného odpočinku.

Stále větší popularitu si pro svůj jedinečný vzhled, ale také pro svou praktickou a hygienickou údržbu, získává elegantní přírodní materiál - sklo. Skleněná sálavá dvířka modulu Zehnder Zenia ve vysokém lesku dodávají koupelně moderní výraz a ozvláštňují jakýkoli interiér, ať už jsou v čistě bílém, či temně černém provedení.

Díky své okamžité odezvě a praktickým programům nahřívání a sušení ručníků je Zehnder Zenia ideálním doplňkem podlahového topení jak v novostavbách, tak rekonstrukcích.
Díky své okamžité odezvě a praktickým programům nahřívání a sušení ručníků je Zehnder Zenia ideálním doplňkem podlahového topení jak v novostavbách, tak rekonstrukcích.

S koupelnovým designem souvisí také možnosti samotné instalace tělesa. Stále větší důraz je kladen na maximální využití prostoru, včetně toho podmítkového. Zehnder Zenia poskytuje maximální svobodu plánování právě díky široké nabídce vestavěných i nástěnných typů instalací vhodných pro téměř každou stavební kompozici.

O jedinečnosti modulu Zehnder Zenia svědčí fakt, že byla oceněna prestižními tituly: „Red Dot award“ a „Design Plus powered by ISH“, které jsou pečetí kvality, pokrokovosti a krásného produktového designu.

V případě jakýchkoli otázek jsme vám rádi k dispozici na telefonu +420 383 136 222 nebo na e-mailu info@zehnder.cz.

Kompletní informace o modulu Zehnder Zenia naleznete na webu www.zehnder-zenia.com/cz.

Publikováno: 1. 11. 2018, Autor: Zehnder (text a foto), Profil autora: Redakce