reklama

9 TIPŮ, které musíte vidět: Efektivní pomocníci do vaší dílny

Vybíráte vhodné vybavení do dílny? Můžeme vám doporučit, abyste při výběru zvážili i několik novinek od české značky HECHT. Jsou zajímavé svými často nadstandardními parametry a rozumnou cenou. Podívejte se sami. Máme pro vás tipy na několik novinek nejen do vaší dílny či garáže. Věříme, že je určitě oceníte.

9 TIPŮ, které musíte vidět: Efektivní pomocníci do vaší dílny

TIP 1: I pro nejnáročnější kutily...

Srdcem elektrického aku šroubováku/příklepové vrtačky HECHT 1289 je bezuhlíkový motor s výrazně delší životností ve srovnání s klasickými motory. Jeho další velkou předností je kvalitní převodovka. Tento výrobek je určen pro práci i v nejtěžších podmínkách bez kompromisů.

Díky akumulátorové kompatibilitě s dalšími výrobky řady HECHT Accu program 1278 můžete navíc ušetřit poměrně dost peněz. Pro celou řadu nářadí do dílny tak můžete použít jeden typ akumulátoru a jednu nabíječku, což při cenách kvalitních akumulátorů není vůbec zanedbatelné. Tato aku-kompatibilní série obsahuje celou řadu krásného nářadí, které můžeme jen doporučit: aku led svítilna, excentrická bruska, rázový utahovák, přímočará pila, pila ocaska, úhlová bruska, okružní pila, aku šroubovák/vrtačka.

Spolu s touto akumulátorovou vrtačkou obdržíte rychlonabíječku a dva akumulátory, a tak budete mít „šťávu“ stále – jeden můžete používat a druhý mezitím nabíjet či jej mít v záloze. A to už je ten správný kutilský komfort. A za zmínku jistě stojí, že dodávané Li-ion akumulátory mají nadstandardní kapacitu: 2000 mAh. Pomocí LED indikace budete mít stálý přehled o stavu nabití baterie. Hodit se vám může i v balení dodávaný praktický klip na opasek a dále sada vrtáků a sada bitů včetně prodlužovacího držáku.

TIP 1: I pro nejnáročnější kutily...
TIP 1: I pro nejnáročnější kutily...

TIP 2: Když kompresor, tak tichý

Velkou předností bezolejového kompresoru HECHT 2080 je to, že je velmi tichý, a tak jej výborně využijete například v uzavřených dílnách nebo garážích. Jeho tichý provoz oceníte nejen vy, ale zcela určitě i vaši sousedé. Kompresor je poháněn elektrickým motorem 230 V/ 50 Hz o příkonu 0,8 kW. Jeho sací výkon je 150 litrů za minutu. Tlakování vzdušníku o objemu 24 litrů je zajištěno spouštěním kompresoru tlakovým spínačem. Maximální tlak je 8 bar. A váha? 19 kilogramů.

TIP 2: Když kompresor, tak tichý
TIP 2: Když kompresor, tak tichý

TIP 3: Vrtačka s kvalitní kovovou převodovkou

Dalším tipem pro vaši dílnu je elektrická vrtačka s příklepem HECHT 1109. Vyzdvihneme především její povedenou kvalitní kovovou převodovku. Její výkonný 900W motor vám umožní práci i v náročnějších podmínkách. Co vše vám tato vrtačka nabízí? Třeba robustní kovové sklíčidlo, měrku hloubky vrtání, pravý/levý chod a elektronickou regulaci otáček na spínači, kterou v případě potřeby uzamknete – například při práci v obtížných polohách nebo stísněných prostorech.

Vrtačka disponuje dvěma vrtacími módy: vrtání do dřeva, plastu, kovu, nebo příklep, který využijete např. při vrtání do betonu. Vrtačka váží 2,37 kg a nabízí otáčky 0–2800/min a frekvenci příklepu 0–44800/min.

TIP 3: Vrtačka s kvalitní kovovou převodovkou
TIP 3: Vrtačka s kvalitní kovovou převodovkou

TIP 4: Laserový měřič vzdálenosti – máme pro vás jeden malý (a skutečně šikovný!)

Potřebujete něco změřit? Buďte přesní! Inteligentní a pohodlné měření vám nabídne kompaktní laserový měřič vzdálenosti HECHT 2007. Ušetří vám čas i nervy – a seženete jej za velice rozumnou cenu. Co tato chytrá krabička s podsvíceným LCD displejem například umí? Kromě klasického měření vzdálenosti s ní změříte obsah či objem. Nabízí také měření pomocí Pythagorovy věty a také kontinuální měření. Má dosah měření až 20 metrů. Oceňujeme mimo jiné snadné ovládání pomocí čtyř tlačítek.

Pokud chcete doma například vymalovat, s tímto laserovým měřičem si pohodlně změříte obsah všech zdí, a tak velmi přesně odhadnete, kolik barvy budete potřebovat. Podotkneme, že tento laserový měřič má vynikající poměr cena/výkon. Využijí jej zedníci, lakýrníci, kutilové i úplní začátečníci. Funguje na dvě tužkové 1,5V baterie typu AAA. Přibalen je i praktický klip na opasek. Potěší vás také kompaktní rozměry přístroje, a to 115 x 40 x 20 mm a hmotnost pouze 80 gramů.

TIP 5: Pěkná úhlová leštička a bruska

Úhlová leštička a bruska HECHT 1300 je ideální pro leštění laků (například aut) ale hodí se i na broušení dřeva, plastů nebo kovů. Oceníte D-rukojeť a příkon motoru 1300 W. Velkou výhodou je, že otáčky si můžete nastavit, a to v rozmezí 1000–3000 ot/min. Spolu s touto leštičkou dostanete navíc i brusnou podložku, brusný papír a pěnový disk.

TIP 5: Pěkná úhlová leštička a bruska
TIP 5: Pěkná úhlová leštička a bruska

TIP 6: Invertorová svářečka s digi nastavením

Invertorová svářečka HECHT 1822 nabízí digitální nastavení parametrů a typů svařování. Spolu s ní dostanete v jednom balení také držák elektrod, zemnicí kleště, imbusový klíč, drátěný kartáč s kladívkem a kufr. Nabízí volbu mezi režimy svařování MMA (vhodné pro svařování oceli) a LIFT TIG (vhodné pro svařování hliníku nebo nerezu).

Při svařování elektrodou můžete využít následující funkce: 1) ANTI-STICK – ochrana, která snižuje pravděpodobnost přilepení elektrody, a pokud k tomu dojde ihned, upraví svařovací proud dle nastavení Force a zamezuje tak jejímu rozžhavení; 2) HOT-START – tato funkce rozpozná, pokud dochází k zapalování oblouku, a upraví výstupní proud dle nastavení, hodí se pro snazší zapálení oblouku; 3) EMC – zajišťuje lepší a stabilnější výstupní proud pro sváření; 4) VRD – snižuje napětí bez zatížení na 20 V a zajišťuje vám tak bezpečnější sváření.Samozřejmostí jsou ochrany proti přetížení, přepětí/podpětí a přehřátí.

A ještě několik podstatných technických dat: svařovací proud je 20–180 A, svářecí napětí 27,2 V a průměr elektrod 1–4 mm. Svářečka váží 5,4 kg.

TIP 6: Invertorová svářečka s digi nastavením
TIP 6: Invertorová svářečka s digi nastavením

TIP 7: Stolní kotoučová pila – vyberte si tu pravou

Potřebujete nařezat laťky, lišty, obklady či desky přesně a pod různými úhly? Jedinečným pomocníkem se vám stane stolní kotoučová pila HECHT 8012. Umožní vám podélné, příčné i šikmé řezání.

Při použití správného pilového kotouče, na základě typu obrobku, můžete touto pilou řezat měkké i tvrdé rostlé dřevo; plátované, dřevotřískové, překližkové desky s dřevěným jádrem a podobné materiály na základě dřeva.

Pokosové řezy můžete vést od 90° do 45°. Dále oceníte teleskopické prodloužení stolu. Pila je vybavena systémem odsávání pilin, a proto je během práce značně omezen únik obráběného materiálu. Součástí balení je také pokosové pravítko pro příčné řezání, které lze také nastavit do různých úhlů. Dozajista vás potěší i poměr cena/výkon této pily.

A několik nezbytných parametrů na závěr: rozměr stolu je 400 x 525 mm, otáčky bez zatížení 4800/min, pilový kotouč má průměr 210 mm.

TIP 8: Dokonalé bourací kladivo: silné + kompaktní + lehké

Vysoce výkonným, ale zároveň kompaktním a lehkým bouracím kladivem je HECHT 1090. Je velmi všestranné – můžete s ním provádět různé typy prací. Snadno a dobře se s ním manipuluje.

Toto elektrické bourací kladivo je osazeno výkonným motorem 1300 W. Díky spolehlivému sklíčidlu SDS-MAX snadno vyměníte nástroj bez použití klíče.

A ještě pro vás máme několik potěšujících technických dat: V tomto stroji se vám nabízí síla úderu 15 J, maximální frekvence příklepu 3600/min – a to vše při hmotnosti jen 7,2 kilogramů. Kvalitní převodovka s dlouhou životností je uložena v kovové skříni. Součástí balení jsou dva sekáče a praktický plastový kufřík na přenášení.

TIP 8: Dokonalé bourací kladivo: silné + kompaktní + lehké
TIP 8: Dokonalé bourací kladivo: silné + kompaktní + lehké

TIP 9: Tichý benzínový generátor s moderním designem

Jednofázový invertorový benzínový generátor HECHT IG 2200 je tichý (cca pouze 61 dB) a nabízí revoluční konstrukci výklopného madla a zabudovaných kol pro snadný transport. Samozřejmostí je ochrana před přetížením a nedostatkem oleje.

Dodává pravidelnou a hladkou křivku (sinusoidu). Je poháněn 4-taktním jednoválcovým motorem OHC chlazeným vzduchem. Startuje se ručně. Umí transformaci střídavého proudu na stejnosměrný a zpět za použití nejnovější elektroniky. Díky této řízené transformaci lze připojit i citlivá elektronická zařízení. HECHT IG 2200 má v dané kategorii nadprůměrný trvalý výkon 1700 W (přičemž max. výkon dosahuje až 2000 W). Kapacita nádrže vám vystačí na 4 hodiny provozu při plném nalití. Výhodou je také kompaktní design s nízkými nároky na prostor. Palivo uspoříte díky automatické regulaci otáček při nízké zátěži. Zásuvka 230 V, 1x 12V DC, 2x USB pro nabíjení citlivé spotřební elektroniky (mobily či tablety).

Více na www.hecht.cz.

TIP 9: Tichý benzínový generátor s moderním designem
TIP 9: Tichý benzínový generátor s moderním designem

Publikováno: 3. 11. 2018, Autor: HECHT (text a foto), Profil autora: Redakce