Nové ochranné pásy brání vniknutí ptáků do střechy

I milovníci přírody, kteří se jinak s nadšením zaposlouchají do ptačího zpěvu, zpozorní, když se ptačí rodinka usídlí zrovna na jejich domě. A co teprve, když se dostane do střešní konstrukce, kde může vážně poškodit použité stavební materiály! Vhodná ochrana střechy ptactvu neublíží, avšak zajistí, že si svá hnízda postaví jinde. Větrací pásy slouží k vytvoření bariéry proti ptákům a hmyzu v mezeře vytvořené kontralatí a zároveň slouží jako větrací prvek pro nasávání vzduchu do střešní konstrukce.

Nové ochranné pásy brání vniknutí ptáků do střechy

Novinkou společnosti HPI-CZ je ochranný pás proti ptákům z lakovaného či přírodního hliníku v pětimetrových rolích. Výhodou pásu je vysoká odolnost, stálost, a tím pádem dlouhá životnost. Snadnou manipulaci i úsporu v podobě nízké zbytkovosti nabídne balení v menší, pětimetrové roli. Na výběr je několik šíří pásu i barevných variant. Více na www.hpi.cz.

Myslíte, že se ptactvo soustřeďuje hlavně na vesnicích, kde má více klidu? Tak to je jen přání majitelů nemovitostí ve městech. Okapy či chráněná místa pod přesahem střechy, či dokonce prostory přímo ve střeše, to všechno jsou ideální místa pro založení ptačí rodiny. Ke společnému bydlení s lidmi se často hlásí rorýs obecný, rehek domácí, vrabec domácí, ale i další ptáci. Město je lákadlem také pro holuby, kteří zde mají větší možnost získání potravy.

Mezeru na okapové hraně vytvořenou kontralatí je třeba krýt tzv. pásem proti ptákům. Ten tvoří účinnou bariéru proti vniknutí ptáků a velkého hmyzu do konstrukce a zároveň je součástí odvětrání – slouží pro nasávání vzduchu do střešní konstrukce.

Nové ochranné pásy nepustí ptáky do střechy
Nové ochranné pásy nepustí ptáky do střechy

Nabídka HPI-CZ, jednoho z největších dodavatelů stavebního příslušenství u nás, zahrnuje několik variant pásů proti ptákům, všechny se připevňují k okapové lati. Z pohledu designu i životnosti je nejlepší volbou nový ochranný pás proti ptákům z přírodního nebo lakovaného hliníku. Je v prodeji ve třech šířkách (50, 80, 100 mm), volba konkrétního rozměru závisí na velikosti nasávacího otvoru. Novinka se dodává v rolích po 5 metrech. Výhodou menšího balení je snadná manipulace, a zároveň minimální objem nespotřebovaného, zbytkového materiálu. Oboustranně barvený pás je v nabídce v odstínech červená/hnědá a černá/bílá. Další variantou je přírodní hliník.

Stavební příslušenství HPI-CZ lze objednat u obchodních partnerů firmy, případně na webu www.hpishop.cz.

Autor: HPI (text a foto)

Související k tématu