reklama

S úklidem začněte od podlahy

Jestli právě stojíte uprostřed bytu a váháte, odkud přece jen začnete s velkým úklidem, vystoupejte na štafle ke stropu – umyjte okna, utřete prach, vyperte a vyčistěte textilie - a pak se vrhněte na podlahy.

S úklidem začněte od podlahy

Vyzbrojte se pomocníky, kteří budou účinní. Na trhu je nepřeberná škála všech přípravků na úklid. Jak se v nich ale orientovat? Univerzálními prostředky sice umyjete nádobí, okna, nábytek i podlahu. Je to ale to nejlepší řešení? Pro běžný úklid jistě, ale některé materiály požadují speciální čisticí přípravky. Nejenže odstraní špínu a nečistoty, ale zároveň jsou k čištěnému povrchu šetrné.

Úklid podlah
Úklid podlah

Použít dezinfekční prostředek na dřevěnou podlahu bude asi účinné, ale podlaha bude nesmírně trpět a následkem může být její nepřirozený vzhled, v horším případě sesychání. Řešením je například Alex na dřevěné podlahy a další přípravky na péči o dřevěný nábytek. Výběr je skutečně široký, takže si vybere každá hospodyňka to, co jí nejlépe vyhovuje. Mýdlový čistič účinně odstraní nečistoty a špínu. Obsahuje účinné čisticí složky a mýdlo z kokosového oleje, které povrchy zároveň ošetřují. Leštěnka na parkety chrání podlahu před poškrábáním, poničením a vlhkostí. Obsahuje včelí vosk, který dřevo chrání a vyživuje. Pokud na úklid nemáte mnoho času, použijte prostředky 2v1 – čistič + leštěnku. Alex má tipy i pro dřevěný nábytek. Pomocníkem jsou čističe ve spreji nebo v aerosolové formě.

Úklid podlah
Úklid podlah

Pokud máte doma laminátovou podlahu nebo laminátový nábytek, Alex nabízí stejnou řadu i pro tyto povrchy. Obsažený pomerančový parfém po sobě zanechává velmi příjemnou vůni.

Úklid podlah
Úklid podlah

Na dlažbu, lino nebo kámen je nejvhodnější Alex s citronovou vůní. V boji s prachem zase pomůže Alex proti prachu, který díky antistatickým složkám oddaluje opětovné usazování prachu.

Úklid podlah
Úklid podlah
Úklid podlah
Úklid podlah
Úklid podlah
Úklid podlah

NÁŠ TIP:

Pro velmi rychlý úklid jsou vhodné jednorázové utěrky Alex. Po použití je jednoduše vyhodíte do koše a nemusíte si dělat starosti se špinavými a zapáchajícími hadry. Jsou k dostání ve formě utěrek na dřevěné povrchy, ale seženete je (tentokrát pod značkou Brill) i v provedení na sklokeramické desky, sklo a zrcadla, mikrovlnné trouby, nerezové plochy, jako odmašťující utěrky nebo také jako utěrky na palubní desky, proti zamlžování skel, či na brýle a objektivy.

Připraveno ve spolupráci s firmou Marca.

Více na : www.marcacz.cz.

Publikováno: 24. 11. 2018, Autor: Helena Štětinová (text), Marca (foto), Profil autora: Redakce