reklama

Tipy pro kouzelné Vánoce

V obchodech se již v říjnu objevilo vánoční zboží. Vedle čokoládových kolekcí jste si tak již několik týdnů mohli vybírat z dekorací, svíček, balicích papírů, ubrusů, ubrousků a ozdob.

Tipy pro kouzelné Vánoce

Jak si letos ozdobíte stromeček? Možná, že doma máte památeční kolekci starožitných ozdob po babičce nebo po rodičích, či velkou krabici, do které po léta ukládáte všechny ozdoby, jež v průběhu let pořídíte, a pak je váš stromek pestrou přehlídkou různých stylů a trendů, které se za léta objevily. V tomto případě máte vyhráno, protože v módě jsou i retro ozdoby ve stylu 70. let minulého století. Nebo patříte k těm, kdo mají rádi stromek v jedné základní barvě či strojíte stromek podle módních trendů? My vám v několika článcích nabídneme pár tipů, které vás seznámí se současnými módními trendy a možnostmi v dekorování stromků. Nabídneme vám tipy, jak si dekorace vlastnoručně připravit podle vlastní fantazie.

Tipy pro kouzelné Vánoce
Tipy pro kouzelné Vánoce
Tipy pro kouzelné Vánoce
Tipy pro kouzelné Vánoce

Podle průzkumu společnosti Tesco nejsou Češi při výběru dekorací a dárků konzervativní – sice mají rádi tradice, ale současně sledují nové trendy a rádi experimentují. Na Vánoce se potom začíná většina zákazníků připravovat už od podzimu.

Vánoční stromky

Vánoční stromek patří k největším interiérovým dekoračním objektům. Schází se kolem něj celá rodina, ukládají se pod něj dárky a mnohde se stává ozdobou bytu dlouho před svátky a po nich. Ty nejmenší stromky se hodí na stůl jako dekorace, větší do dětských pokojíků, největší pak bývají dominantou obývacích pokojů. Staví se na takové místo, které je dobře přístupné, aby stromek mohl pod svými větvemi ukrýt nadílku. V módě je dávat malé stromky také do truhlíků za okna, do zádveří či na balkon.

Umělé stromky

Každým rokem přibývá rodin, v nichž živý stromek vymění za umělý. Je to z důvodů ekologických – lidé šetří přírodu, i ekonomických – při koupi umělého stromku sáhnete do peněženky jednou za mnoho let, stromek uschováte a používáte jej opakovaně. Navíc má souměrnou siluetu, nepadá z něj jehličí, neubližuje alergikům, kteří trpí alergiemi na silice a můžete dokonce zvolit barvu stromku, která ladí s interiérem vašeho domova. Nabídka je totiž velmi pestrá, a to jak ve velikostech, tak ve tvarech i barvách. Seženete malé, velké, široké či úzké. Klasické jedle, smrky i borovice, se šiškami i bez nich, slavnostně zdobené i v avantgardních barvách.

Umělé stromky prodávají obchodní domy, velké řetězce i hobby markety. Pestrou nabídku představuje také Tesco. Stromkům vládne zelená, bílá a černá, novinkou je zlatá barva. A jaký velikostní sortiment zde mají? Tesco nabízí 15 druhů vánočních stromků od výšky 0,60 m až po 2,1 m. Mezi nejoblíbenější stromečky patří klasický zelený, ale i ten lze pořídit v netradičních variantách – zasněžený, s pozlacenými větvemi, zdobený šiškami, červenými bobulemi a skořicí. Velký zájem je i o stromky barevné – bílé a černé, což dokazuje, že Češi mají rádi změnu. Nabídku barevných stromků ještě rozšířili – zákazníkům představili slavnostní zlatou.

Umělé stromky
Umělé stromky

Příště vás seznámíme s trendy ve zdobení stromků.

Publikováno: 12. 12. 2018, Autor: Helena Štětinová (text), Tesco a Holandská květinářská kancelář (foto), Profil autora: Redakce