reklama

Stříbrné vánoční dny

Blíží se vánoční svátky, které jsou pro mnohé z nás tím nejkrásnějším obdobím v celém roce. Peče se cukroví, uklízí a zdobí, nakupuje se množství dobrot, jídla i pití. Štědrý večer se nezadržitelně blíží a ještě není hotovo? Jak vše zvládnout s chladnou hlavou? Inspirací i radu můžeme najít na některém z vánočních trhů.

Stříbrné vánoční dny

Více než 10 000 tipů na vánoční dárky, inspirace na originální výzdobu každého koutu domova, tradiční i speciální sváteční dobroty a bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Zkrátka Vánoce všemi smysly zažijí ve dnech 13. až 16. prosince 2018 návštěvníci jubilejního desátého ročníku veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY v PVA EXPO PRAHA.

Tvoříme kouzlo vánoc

Mezi kouzelnými kulisami vánoční vesničky všechny příchozí čeká nejen přehlídka nejrůznějších českých výrobních firem, ale také nezávislá autorská móda, šperky a design ve FASHION ZÓNĚ, řemeslné produkty v sekci ČESKÝ JARMARK, tradiční i zdravé dobroty v sekci VÁNOČNÍ HODY nebo pestrý pódiový program plný soutěží a workshopů pro malé i dospělé. Poprvé v historii veletrhu bude připravena také sekce KOLO POD STROMEČEK, kterou ocení fanoušci cyklistiky i aktivní rodiny s dětmi.

Tvoříme kouzlo vánoc
Tvoříme kouzlo vánoc

Vlastnoručně vyráběné dárky

Ten, kdo hledá inspiraci na tvorbu originální vánoční výzdoby a chce na místě zkusit vyrobit dárky vlastníma rukama, musí rozhodně zavítat na Kreativ market & Milujeme papír, což je největší vánoční akce pro milovníky papírových výrobků, kreativního tvoření a všeho krásného. Na děti čeká výroba dopisu Ježíškovi na workshopu s Radkou Křivánkovou a speciální poštovní schránka pro jeho včasné doručení. A co by to bylo za Vánoce bez kapra? O toho nejkrásnějšího papírového si děti zasoutěží v malovaném stanu

Vlastnoručně vyráběné dárky
Vlastnoručně vyráběné dárky

Lahůdky pro mlsouny i celiaky

Labužníci si přijdou na své díky širokému sortimentu tradičních pokrmů i gurmánských specialit. Vánoční hodovna nabídne masné výrobky, sýry, vína, piva, ale třeba i šnečí speciality, sushi, trdelníky, palačinky, vánočky a samozřejmě cukroví. Organizátoři mysleli i na celiaky, proto nebude chybět Vánoční bezlepkový trh konající se v sobotu 15. prosince v HALE 6 pořádaný Společností pro bezlepkovou dietu.

Nejkrásnější betlémy

V rámci veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY se návštěvníci mohou pokochat na autorské výstavě kralických betlémů Oldřicha Čecha, který se ve své tvorbě snaží co nejlépe dodržet tradiční způsob výroby. Jeho betlémy si bude možné prohlédnout v HALE 4.

Vánoce splněných přání

V rámci doprovodného programu nazvaného POMÁHÁME DĚTEM O VÁNOCÍCH podpoří organizátoři také celou řadu charitativních projektů, například Ulice dětem on Tour, Dejme šanci dětem, Nadání a dovednosti, Mezi námi mezigeneračně, pomoc FOD Klokánek. Zapojit se ale mohou i sami návštěvníci. Třeba svou vlastní chůzí. Díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem mohou svou energií a aktivitou sbírat body a přidělovat je projektům, které si vyberou. Atraktivní podívaná bude také na hudební, taneční a sportovní vystoupení dětí a mládeže, dramatické kroužky, koledování a další. Programem veletrhu provedou návštěvníky známé tváře – Slávek Boura, Iva Pazderková, MAXÍCI a mnoho dalších. Více informací na: www.vanocnidny.cz.

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY 13.–16. 12. 2018

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY 13.–16. 12. 2018
STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY 13.–16. 12. 2018

  • Místo: PVA EXPO PRAHA v Letňanech
  • Otevírací doba: denně 10–18 hod.
  • Vstupné:
  • ZÁKLADNÍ: 40 Kč
  • ZLEVNĚNÉ (držitel karty Lítačka, registrace po internetu,žáci a studenti, důchodci): 20 Kč
  • DĚTSKÉ (děti do 140 cm): zdarma
  • Parkovné: osobní vozidlo zdarma

Publikováno: 13. 12. 2018, Autor: Katja (text), PVA EXPO PRAHA (text a foto) , Profil autora: Redakce