reklama

Vánoční zvonky

Vánoce se neobejdou bez přáníček pro rodinu i kamarády. Dnes si ukážeme, jak připravit přání s něžnými zvonky vyrobenými technikou origami. Pokud se vám tento styl zalíbí, můžete si podobně vyrobit i originální jmenovky na dárky.

Vánoční zvonky

Co budete potřebovat?

Materiál

Zvonek- modrostříbrný nebo červenostříbrný čtverec papíru velký 15 x 15 cm nebo 6 x 6 cm- stříbrná šňůrka s lurexem silná 2 – 3 mm, dlouhá 30 cm- červené nebo modré dřevěné korálky o ø 8 mm a 1,2 cm nebo 6 a 8 mm

Na přání- bílý tvrdý papír formátu 20 x 17 cm- modrý origami papír velký 8,5 x 8,5 cm- kousky oboustranné lepicí pásky

Na jmenovku- bílý tvrdý papír formátu 21 x 8,5 cm- modrý papír origami velký 9,5 x 2 cm- zbytek bílého papíru (jmenovka)- kousky oboustranné lepicí pásky

Postup

Zvonek1. Čtverec papíru úhlopříčně složte. Pravý roh složte podle přerušované čáry doleva, přičemž spodní hrana tohoto rohu probíhá paralelně k hornímu okraji. Levý roh pak přeložte doprava. 2. Horní vrstvu spodní špičky složte podle přerušované čáry nahoru a ještě dvakrát ji složte nahoru. Papír obraťte a druhou stranu poskládejte stejně. 3. Nahoře na zvonku udělejte malou dírku na šňůrku. Šňůrku protáhněte, oba dřevěné korálky navlékněte a přilepte lepidlem.

Vánoční zvonky – technika origami
Vánoční zvonky – technika origami
Vánoční zvonky – technika origami
Vánoční zvonky – technika origami

PřáníObdélník bílého papíru složte napůl jako dvojité přání, předtím však vyryjte v linii skladu nožem jemnou rýhu. Na přední stranu nalepte modrý obdélník. Z papíru velkého 6 x 6 cm pak poskládejte podle výše uvedeného popisu dva zvonky a nalepte je na přání lepidlem, nebo je přilepte kousky oboustranné lepicí pásky.

JmenovkaObdélník bílého papíru složte napůl jako dvojité přání, předtím však vyryjte v linii skladu jemnou rýhu. Pravý horní roh nůžkami zaoblete. Z bílého papíru pak vyrobte jmenovku a nalepte na ni modrý proužek papíru. Zvonek vypracujte podle výše uvedeného popisu z papíru velkého 6 x 6 cm a nalepte jej lepidlem přímo na jmenovku, nebo jej přilepte kousky oboustranné lepicí pásky.

Vybíráme z knížky Vánoční skládanky edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 16. 12. 2018, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce