reklama

Barvy Vánoc

Jaké barvy mají Vánoce? Červená je letitá klasika. Červené ozdoby na zeleném stromku krásně vyniknou, proto se tato barva drží po desetiletí. Zlatá patří neoddělitelně k Vánocům, vytváří pocit luxusu. Nádechy studených barev jako je stříbrná, ledově bílá, modrá nebo světlá modrošedá patří k zimnímu období. Odráží se v nich ledová krása zimní krajiny. Zkuste letos o Vánocích přidat trochu barev. Pohrajte si s nimi a užijte si Vánoce po svém.

Barvy Vánoc

Ledově čisté barvy Vánoc

Ledově čisté barvy Vánoc
Ledově čisté barvy Vánoc

Světle fialová barva má něco z ledového chladu i hřejivé červené. Díky světlounkému tónu připomíná ledovou krásu zmrzlé vody nebo sněhu. Tento efekt umocníte použitím zajímavého květináče. Sklo v kombinaci s lehkým nádechem fialkové na vás dýchne chladnou mrazivostí. Ostatní doplňky pak zkombinujte podle libosti. Stačí pár tmavších kouliček v tónu a ihned dostanete do aranžmá příjemné teplejší tóny.

Nebojte se přírody

Nebojte se přírody
Nebojte se přírody

Vytvořit si originální aranžmá, udělat něco netradičního vlastníma rukama, nebo doladit doplňky, které podtrhnou design bytu či domu nemusí být náročné ani finančně nákladné. Přírodní materiály jsou totiž pořád v kurzu, a proto můžete věci k aranžování posbírat v přírodě. Nebo stačí jen vzít skleničky například od marmelády a jednoduše je ovinout silnějším přírodním provazem. Aby vám provaz nesklouzával, stačí použít tavnou pistoli např. Pattex

Černá a bílá je v kurzu i na Vánoce

Černá a bílá je v kurzu i na Vánoce
Černá a bílá je v kurzu i na Vánoce

Když se před pár lety objevila černá jako vánoční barva, mnohým z nás se to zdálo šílené, příliš ponuré a přinejmenším hodně bláznivé. Přesto si musíme přiznat, že bílá a černá se do některých moderních interiérů hodí. Tyto barvy Vánoc dokážou vypadat velmi luxusně, působí čistě a dodávají zejména ultramoderním interiérům nádech vyváženosti. A stačí tak málo, jen pár dekorací, sklo, stuha a můžete mít vánoční či silvestrovské aranžmá na stole.

Sněhově bílá

Sněhově bílá
Sněhově bílá

Sněhově bílá neodmyslitelně k vánočním svátkům patří. Možná je to tím, že máme ještě v paměti krásné bílé Vánoce, které nám naše příroda v posledních letech příliš nedopřála. Zima je totiž o sněhu, čarokrásných vločkách snášejících pozvolna k zemi a stromech oblečených do bílého šatu. Hra sněhově čisté bílé s jakýmikoliv barvami je prostě překrásná. Nemusíte se bát dokonce zvolit něco velmi kontrastního jako je například červená. Kombinace bílé s červenou vynikne.

Zalíbila se vám některá z ukázek, nebo jste dostali nápad na vlastní originální aranžmá? Nemusíte se toho bát, je to snadné.

Máme pro vás pár tipů na usnadnění práce:

Všechno se hodí

Nebuďte smutní, že nemáte korpus na věnec, nebo luxusní vázu, vždyť stačí vzít obyčejný hrnek, najít v přírodě větvičky, trochu mechu, pár suchých listů, utrhnout větvičku šípků a posbírat pár šišek a máte základ. Nebo si usušte pomeranč nakrájený na plátky či jablíčko na kolečka a hned máte spoustu materiálu na tvoření.

Velké lepte první

Aby vám aranžmá dobře drželo, je potřeba věci k sobě přilepit. Začínejte s lepením největších kousků a postupně přejděte k menším. Velké kousky vytvoří základ a malými jen aranžmá dozdobíte.

Tavná pistole je nejlepším pomocníkem

Tavná pistole je nejlepším pomocníkem
Tavná pistole je nejlepším pomocníkem
Tavná pistole je nejlepším pomocníkem
Tavná pistole je nejlepším pomocníkem

S pomocí tavné pistole Pattex zvládnete vytvořit úžasné dekorace, které vám budou všichni závidět. Snadno s ní nalepíte mašle, suché květiny, ořechy, šišky, větvičky nebo dokonce plíšky či skleněné ozdobičky. Práce je velmi jednoduchá, bezpečná a čistá. Speciální receptura tavného lepidla dokáže i v rozehřátém stavu držet lépe pohromadě, lepidlo tedy samovolně nevytéká a pracovní prostředí zůstává čisté. Konec tavné pistole je potažený gumou pro zvýšení bezpečí. Lepicí pistole Pattex je vynikajícím pomocníkem pro originální nápady. Užijte si vánoční svátky po svém v originálně vyzdobeném bytě či domě.

Publikováno: 16. 12. 2018, Autor: Henkel (text a foto) , Profil autora: Redakce