reklama

Svícen z krabičky

Vánoce jsou čas světýlek, lesku a kouzel. Asi každý z nás má na Vánoce doma nějaký svícen, ať již klasický, adventní, nebo trochu netradiční přírodní, či moderní, který rozzáří pokoj a navodí sváteční atmosféru.

Svícen z krabičky

Svícen lze vytvořit i z mála. Stačí obyčejná krabička, barvy, pár mašliček a ozdob, svíčky a bude se skvěle vyjímat na vašem stole.

Potřebujete:

1. Podlouhlou, nízkou papírovou nebo dřevěnou krabičku, stačí víko

2. Barvy na natření krabičky

3. Materiál na aranžování – sušená kolečka pomerančů, skořici, lišejník nebo mech, kousky kůry nebo korku, ozdobné kouličky, kalíšky pod svíčky a svíčky

4. Tavnou pistoli Pattex

Potřebujete:
Potřebujete:

Vyberte si víčko úzké krabičky. Může být papírové nebo dřevěné. Když zvolíte papírové, je potřeba vybrat krabičku pevnější, aby se vám pak svícínek při přesouvání nebortil. Natřete ji barvou. Abyste dosáhli zastaralého vzhledu, naneste nejdříve tmavě šedý základ a pak před uschnutím přes něj různě naneste světlejší odstín, případně trochu rozetřete suchou houbičkou. Nebo můžete ponechat přírodní odstín. Když by byla krabička moc hluboká, pomozte si pevnou aranžovací hmotou.

Potřebujete:
Potřebujete:
Potřebujete:
Potřebujete:

Zakreslete si místa, kde budou stát svíčky. Rozprostřete věci, které budete aranžovat. Začněte od větších kousků. Postupně nanášejte tavnou pistolí lepidlo na jednotlivé věci a lepte je. Lepidlo nanášejte na jednu plochu. Praktičtější je nanášet je na lepené věci, lépe se Vám s nimi bude manipulovat. Lepidlo schne docela rychle, proto moc neotálejte. Je vhodné vybrat si dobré tavné lepidlo, které nebude samovolně z tavné pistole vytékat a neznečistí vám celou pracovní plochu.

Potřebujete:
Potřebujete:
Potřebujete:
Potřebujete:

Tip: Tavná pistole Pattex vám umožní nanést lepidlo čistě a rychle. Lepidlo je velmi rychle po zapnutí do sítě připravené k práci. Hrot pistole je chráněn gumou, a tak umožňuje bezpečnější práci s pistolí. Díky kvalitnímu tavnému lepidlu, které samovolně nevytéká, zůstávají, jak pracovní místo, tak lepené věci, čisté, bez viditelných zbytků lepidla. Navíc lepidlo déle vydrží a tak můžete s touto pistolí vyzdobit celý dům či byt.

Potřebujete:
Potřebujete:

Postupně nalepte jednotlivé věci a na závěr ideálně na nehořlavé podložky ukotvěte svíčky.

Více informací a další zajímavé tipy naleznete na www.pattex.cz.

Publikováno: 18. 12. 2018, Autor: Henkel (text a foto), Profil autora: Redakce