reklama

Řekněte skvrnám sbohem

Každý, kdo má doma malé děti vám může říct, že v přítomnosti těchto malých nezbedů se skvrnám a flekům nevyhnete. Nestačíte se potom divit vlastním očím, když je necháte chvilku samotné s pastelkami nebo barvičkami. Maminky i tatínkové jsou už jistě zvyklí na to, že doma na koberci objevují žvýkačky, na nábytku nálepky a na tapetách různá umělecká díla svých potomků. Následujících několik tipů vás přesvědčí o tom, že i čištění a odstraňování skvrn je hračka.

Řekněte skvrnám sbohem

Všechny děti zbožňují, když můžou povolit uzdu své tvořivosti. V okamžiku, kdy se do jejich rukou dostanou pastelky, není před těmito malými umělci žádná stěna v bezpečí. Rodiče se potom můžou pokusit tato umělecká díla odstranit například obyčejnou gumou, většinou se však nesetkají s úspěchem a skvrna dolů prostě nejde. Na odstranění větších skvrn vyzkoušejte kompaktní parní čistič SC 1, který se pohodlně vleze do ruky a ještě ho můžete zužitkovat na nečistoty na podlaze. Tento ruční parní čistič je ideální pro bleskurychlé čištění menších ploch a díky své velikosti se dá se uklidit prakticky kamkoli tak, aby byl okamžitě připraven k dalšímu použití.

Kompaktní parní čistič SC 1 - Řekněte skvrnám sbohem
Kompaktní parní čistič SC 1 - Řekněte skvrnám sbohem

TIP 1

Na některé věci si rodiče již zvykli. To, že občas objeví žvýkačku zašlapanou do koberce nebo na oblečení, je sice méně šťastná, ale snad i méně častá záležitost. Pokud tato situace nastane, je možné žvýkačky rychle odstranit tak, že použijete něco studeného. Až příště najdete na koberci lepivou hmotu, položte na žvýkačku kostky ledu zabalené v uzavíratelném sáčku. Za pár chvil dojde ke zmrznutí žvýkačky a stane se "křehčí", takže nebude problém ji tupým nožem rozdělit na malé kousky a ty následně odstranit. Malé zbytky lze následně z koberce vyčesat pomocí hřebínku. Stejně tak je možné žvýkačku odstranit například z kalhot - stačí je jen zmrazit a poté jednoduše seškrábnout.

TIP 1
TIP 1

TIP 2

V každé domácnosti, kde je jedno nebo více dětí, se mnohem častěji umývají skleněné povrchy. Malé děti rády zanechávají otisky ručiček a prstíků na skleněných tabulích teras nebo balkonových dveřích, což způsobí dost výrazné šmouhy. Tyto nevzhledné skvrny a pruhy mohou být ze skleněných dveří odstraněny pomocí našeho čističe na okna WV 5 Plus, vše bez větší námahy nebo bez použití dalších chemických přípravků. Postup je jednoduchý - na sklo jednoduše nastříkat čisticí přípravek, poté špínu umýt pomocí utěrky z mikrovlákna a nakonec vše jednoduše odsát pomocí našeho vysavače – aku stěrky na okna WV 5 Plus. Čištění oken ještě nikdy nebylo tak snadné a zábavné. A co kbelík nebo obyčejná stěrka? Ty můžete s klidem nechat ve skříni.

TIP 2
TIP 2

TIP 3

Všechny děti mají moc rády nálepky. A ještě mnohem raději je lepší po celém domě. Pokud jsou na povrchu nábytku nalepeny dlouho dobu, může být vcelku obtížné nebo dokonce nemožné je odstranit. Pokud už k této situaci dojde, existují různé způsoby, jak se nálepky zbavit. Stačí se držet jednoduchého návodu v následujícím pořadí: teplo, voda, olej na vaření a líh. Každá metoda by měla být nejdřív předem vyzkoušena na skrytém místě nábytku, abyste se ujistili, že nedojde k poškození materiálu. Začněte s fénem. Pokud nezabere nahřátí nálepky, zkuste horkou vodu a houbičku. Jestli se nálepka stále nechce hnout, zkuste na ni nakapat trošku oleje a pomocí bavlněné tkaniny zkusit setřít. Poslední možnost je pak čištění alkoholem. U této metody ale buďte opatrní, hrozí poškození povrchu alkoholem.

TIP 3
TIP 3

TIP 4

A co takhle třpytky? Stalo se vám někdy, že jste svou malou princeznu chvíli nekontrolovali, a tak se třpytky během tvorby uměleckého díla objevily po celé místnosti? Řešení je jednoduché. Pokud se vám nedaří tyto nepoddajné částečky napoprvé vysát, zkuste použít lepicí pásku. Omotejte si ji lepicí stranou ven kolem dlaně a mechanicky zbytky vysbírat. Podobně poslouží i váleček na tkaniny, neváhejte a použijte ho. Váš koberec bude zase čistý a připraven na další návštěvu třpytkové princezny!

TIP 4
TIP 4

"Každé dítě je umělec. Problém je zůstat umělcem, když vyrosteme."

Pablo Picasso

Publikováno: 4. 1. 2019, Autor: Kärcher (text a foto), Profil autora: Redakce