reklama

Jarní trendy floristů na veletrhu FOR DECOR 2019

Pro zájemce o dekorace, sklo, bytové a kuchyňské doplňky a dárkové zboží připravilo PVA EXPO Praha kontraktační veletrh FOR DECOR & HOME, který se bude konat ve dnech 17. až 19. ledna 2019. Unikátní přehlídky JARNÍ TRENDY se zúčastní čtyři profesionální floristé z České republiky a Slovenska, kteří připraví exkluzivně pro odborníky i laiky umělecký zážitek ve svém oboru.

Jarní trendy floristů na veletrhu FOR DECOR 2019

Očekávaná přehlídka s tematikou blížícího se jara inspirovaná světovými novinkami vzešla z dílen profesionálních floristů: Kláry Záleské a Vlasty Sekyrkové z Česka a od slovenských tvůrců Zuzany Krčmárové a Petera Vaculy.

Jarní trendy floristů na veletrhu FOR DECOR 2019
Jarní trendy floristů na veletrhu FOR DECOR 2019

V jakém duchu se JARNÍ TRENDY 2019 ponesou?

Mistryně České republiky v oboru pro rok 2018 Vlasta Sekyrková představí trend nazvaný Jaro v rozpuku, který je inspirován čistou krásou přírody a evokuje s ní spojený klid, harmonii a snění. Při utváření barevných kombinací komponovala bílou barvu coby symbol končící zimy s odstíny hnědé a svěží zelené mísící se se žlutou barvou sílícího slunce nebo modří blankytné oblohy. Jemné akcenty červené a fialové připomenou ranní červánky a soumrak. Jarní atmosféru navodí také bohatá kombinace sezónních květin, například tulipánů, hyacintů, narcisů, irisů a dalších.

Jaro trochu jinak připravila floristka Zuzana Krčmárová, která se bude prezentovat trendem s netradiční kombinací barev tyrkysové a korálové, jež jsou symbolem chladu a tepla. „Mému srdci je blízká zelená a její odstíny, nyní ve spojení těchto dvou barev, které jsou symbolem chladu a tepla, tedy přechodu z chladného zimního období do tepla a radosti ze života,“ popsala floristka.

V jakém duchu se JARNÍ TRENDY 2019 ponesou?
V jakém duchu se JARNÍ TRENDY 2019 ponesou?

Peter Vacula svůj trend s názvem Jarní království popisuje třemi slovy: znovuzrození, vůně, harmonie. V jeho uměleckém počinu dominují odstíny hnědé coby symboly suché trávy, z níž se začínají probojovávat krásné a voňavé hyacinty v odstínech růžové a fialkové. Kolem sebe šíří omamnou vůni a jsou doplněné jemnou žlutou barvou slunečních paprsků zahřívajících zem, ze které začíná rašit mladá zelená tráva.

Podstatou trendu Kláry Záleské s názvem Proměny jsou láska, víra a naděje neodmyslitelně patřící k jarnímu období. S jarem je spjatá také přírodní hnědá a hladké větve bez listů, které prozáří přicházející svěží zeleň v podobě mechu a různých druhů poupat. Lehce růžové odstíny květů dodají celé kompozici něžnost a luxusním prvkem k surové expozici přírody budou zlaté doplňky zvýrazňující všechny barvy. Čistotu a jas bude symbolizovat bílá.

Unikátní expozice JARNÍ TRENDY bude veřejnosti poprvé představena v rámci slavnostního zahájení veletrhu FOR DECOR & HOME ve čtvrtek 17. ledna od 11.00 hodin, po němž se mohou novináři i návštěvníci zúčastnit komentované prohlídky se samotnými tvůrci.

Více informací o veletrhu i o JARNÍCH TRENDECH na: www.fordecor.cz.

Publikováno: 16. 1. 2019, Autor: PVA EXPO PRAHA (text a foto), Profil autora: Redakce